Bu sayfada, AB desteği ve Avrupa Bağımsız Yaşam Ağı (European Network on Independent Living – ENIL) koordinatörlüğünde, engellilerin kişisel asistanlık konusunda bilgilendirilmesi ve bu alandaki savunuculuklarının güçlendirilmesi yoluyla kişisel asistanlığının Türkiye’de gelişiminin desteklenmesi amacıyla başlattığımız “Personal Assistance as a Key Tool for Independent Living and Social Inclusion of Persons with Disabilities in Turkey (PAKT)” projesine ilişkin güncellemeleri paylaşacağız.

PAKT projemizin tanıtımını yaptığımız videomuzu İngilizce ve Türkçe olarak aşağıdaki adresten izleyebilirsiniz (Türkçe sunum 12. dakikada başlamaktadır). Dilerseniz, proje koordinatörümüz Psk. Bahar Yavuz’un konuşmasının metnini buradan indirebilirsiniz.


Üstte tekerlekli sandalyede mutfakta iş yapan ve telefonla konuşan bir kadın fotoğrafı. Altta ise "Bağımsız Yaşam İçin Kilit Bir Araç Olarak Kişisel Asistanlık (PAKT) AÇILIŞ TOPLANTISI 25-28 MAYIS 2021 18:00-21:00 Etkinliğimizde Türk İşaret Dili çevirisi olacaktır" metni eklenmiş.  En altta ise AB, ENIL ve ENGKAD logoları bulunmakta.

İlk olarak, engelliler ve engellilik alanında çalışanlarla buluşacağımız, bağımsız yaşam hakkı ve kişisel asistanlık üstüne deneyim ve fikir alışverişinde bulunacağımız açılış toplantımız 25.05.2021 ve 28.05.2021 günleri 18:00-21:00 saatleri arasında yapılacaktır. Katılım formuna buradan erişebilirsiniz. Engelli ve genç kadınların katılımını önemsediğimizi belirtmek isteriz. Katılımınız ve katkılarınız bizim için çok değerli olacaktır. Herkesi bekliyoruz!

Not: Etkinliğimizde işaret dili çevirisi olacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir